Шүүх хуралдааны зар

Огноо 2017-03-03
Шүүх Захиргааны хэргийн анхан шатны 20 дугаар шүүх
Шүүх хуралдааны зар

                                НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН                                                                      ШҮҮХИЙН ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ЗАР /2017.03.06- 03.10/

2017 оны 03 дугаар сарын 03-ны өдөр                                                      Улаанбаатар хот  

ДАВАА ГАРАГ

Он сар, өдөр

Нэхэмжлэгчийн нэр

Хариуцагчийн нэр

Маргааны төрөл

Шүүгчийн нэр

Иргэдийн төлөөлөгчийн нэр

1

2017.03.06 /09:30/ Даваа          I Танхим

Эвэрласт ХХК

Ашигт малтмалын газрын Сонгон шалгаруулах комисс

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн Б.Адъяасүрэн С.Оюунгэрэл

Ц.Дуламсүрэн

2

2017.03.06 /10:30/ Даваа          I Танхим

Д.Баасансүрэн

Хөдөлмөр халамж, үйлчилгээний ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

3

2017.03.06 /11:30/ Даваа          I Танхим

Р.Сайнбаяр нар

Нийслэлийн засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

4

2017.03.06 /15:30/ Даваа          I Танхим

Зэвсэгт хүчний 013 дугаар анги

Сонгино хайрхан дүүргийн засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

5

2017.03.06 /11:00/ Даваа          II Танхим

"Мост интернэшнл" ХХК

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газар

тендер

Д.Чанцалням

 

6

2017.03.06 /14:00/ Даваа          II Танхим

Л.Майхүү

Нийслэлийн засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

7

2017.03.06 /15:00/ Даваа          II Танхим

Б.Ууганбаяр

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Л.Өлзийжаргал

 

8

2017.03.06 /09:30/ Даваа          III Танхим

Чингэлтэй дүүргийн 19 иргэн

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

акт

Ц.Мөнхзул

 

9

2017.03.06 /10:00/ Даваа          III Танхим

З.Энхмөнх

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

10

2017.03.06 /11:30/ Даваа          III Танхим

Баян-Алт ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

А.Сарангэрэл

 

11

2017.03.06 /13:30/ Даваа          III Танхим

Ногоон ази сүлжээ ТББ

Нийслэлийн засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

12

2017.03.06 /14:30/ Даваа          III Танхим

Ж.Наранхишигт

Нийслэлийн худалдан авах ажиллагааны газрын дарга

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

13

2017.03.06 /15:00/ Даваа          III Танхим

Ж.Батжаргал

Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

Л.Батбаатар

 

14

2017.03.06 /10:00/ Даваа          IV Танхим

Ч.Отгончимэг

Хан-Уул дүүргийн засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

15

2017.03.06 /11:00/ Даваа          IV Танхим

Д.Оюунтуяа

Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

төрийн алба

О.Оюунгэрэл Г.Мөнхтулга Ц.Сайхантуяа

 

16

2017.03.06 /13:30/ Даваа          IV Танхим

Б.Даариймаа нар

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

17

2017.03.06 /15:00/ Даваа          IV Танхим

Э.Баясгалан

Баянгол дүүргийн эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын хэлтэс

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

18

2017.03.06 /16:00/ Даваа          IV Танхим

Ц.Болд

Хан-уул дүүргийн засаг дарга, Нийслэлийн засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

19

2017.03.06 /13:30/ Даваа          V Танхим

Д.Дариймаа

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Халиуна

 

20

2017.03.06 /14:00/ Даваа          V Танхим

Ж.Батсуурь

Монгол улсын Ерөнхий сайд

акт

М.Цэцэгмаа

 

21

2017.03.06 /14:00/ Даваа          V Танхим

Д.Отгонбаатар

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

Мягмар гараг

22

2017.03.07 /09:00/ Мягмар          II Танхим

Д.Нямхүү нар

Чингэлтэй дүүргийн засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

23

2017.03.07 /09:30/ Мягмар          II Танхим

Б.Баяраа, Цогтбаяр нар

Монголын чөлөөт бөхийн холбоо

акт

Н.Дуламсүрэн

 

24

2017.03.07 /11:00/ Мягмар       II Танхим

Д.Мэндбаяр

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

25

2017.03.07 /13:30/ Мягмар       II Танхим

Ц.Өнөрзаяа

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

26

2017.03.07 /15:00/ Мягмар       II Танхим

Г.Алтансүх

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

акт

Д.Чанцалням

 

27

2017.03.07 /09:00/ Мягмар       III Танхим

Б.Алтанцэцэг

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

28

2017.03.07 /09:30/ Мягмар       III Танхим

Сонголонхайрхан ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул

 

29

2017.03.07 /10:00/ Мягмар       III Танхим

Ц.Содгэрэл нар

Нийслэлийн засаг дарга, БГДЗД, НМХГ

бусад

С.Төмөрбат

 

30

2017.03.07 /10:00/ Мягмар       III Танхим

Д.Бэхбат

ОӨУБЕГ

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

31

2017.03.07 /11:00/ Мягмар       III Танхим

Г.Гантуяа

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

32

2017.03.07 /11:30/ Мягмар       III Танхим

Б.Пүрэв-Очир Д.Ганцэцэг

ОӨУБЕГ, СБДЗД

бүртгэл

М.Батзориг

 

33

2017.03.07 /13:30/ Мягмар       III Танхим

Ш.Батцэнгэл

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

34

2017.03.07 /14:00/ Мягмар       III Танхим

Ж.Отгонсувд

Улсын их хурлын тамгын газрын ерөнхий нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

35

2017.03.07 /15:00/ Мягмар       III Танхим

Ч.Мэндсайхан

Баянзүрх дүүргийн иргэдийн төлөөлөгчдийн хурал

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

36

2017.03.07 /15:00/ Мягмар       III Танхим

Монгол улсын их сургууль

Боловсрол соёл, шинжлэх ухааны сайд, ОӨУБЕГ

акт

Л.Батбаатар

 

37

2017.03.07 /10:00/ Мягмар       IV Танхим

М.Отгонжаргал

НӨХГ, НГА

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

38

2017.03.07 /11:30/ Мягмар       IV Танхим

"Ноён уулаа аваръя" ТББ

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Сайхантуяа Г.Мөнхтулга Н.Долгорсүрэн

Б.Батчулуун

39

2017.03.07 /13:30/ Мягмар       IV Танхим

Барилга ХК

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч нар

төрийн хяналт шалгалт

Н.Долгорсүрэн

 

40

2017.03.07 /15:30/ Мягмар       IV Танхим

З.Шагдарсүрэн

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Насандэлгэр

 

41

2017.03.07 /09:30/ Мягмар       V Танхим

Л.Дарьбазар

Баянгол дүүргийн газрын алба, НЗД

газар

Д.Оюумаа

 

42

2017.03.07 /10:00/ Мягмар       V Танхим

С.Оюунчимэг нар

Нийслэлийн иргэдийн төлөөлөгчдийн хурал, Нийслэлийн газрын алба

акт

Ц.Одмаа

 

43

2017.03.07 /10:30/ Мягмар       V Танхим

Ж.Хатанбаатар

Төрийн албаны зөвлөл,МУЗГ

төрийн алба

Д.Халиуна

 

44

2017.03.07 /11:30/ Мягмар       V Танхим

Д.Ариунаа

ОӨУБЕГ

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

45

2017.03.07 /12:00/ Мягмар       V Танхим

Фронтиер лэнд групп ХХК

Нийслэлийн засаг дарга, НИТХ-н тэргүүлэгчид

газар

М.Цэцэгмаа

 

46

2017.03.07 /13:30/ Мягмар       V Танхим

А.Магсар

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

47

2017.03.07 /14:00/ Мягмар       V Танхим

Ж.Бямба

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

бүртгэл

Д.Оюумаа Ц.Одмаа Д.Халиуна

 

48

2017.03.07 /15:00/ Мягмар       V Танхим

С.Энхчимэг нар

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

49

2017.03.07 /16:30/ Мягмар       V Танхим

О.Есөн-Эрдэнэ

Онцгой байдлын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

Пүрэв гараг

50

2017.03.09    /09:30/ Пүрэв        II Танхим

С.Чинзориг

ОӨУБЕГ-н дарга

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

51

2017.03.09    /11:00/ Пүрэв        II Танхим

Д.Мөнхбат

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Д.Чанцалням

 

52

2017.03.09    /13:30/ Пүрэв        II Танхим

Ш.Жамсранжав нар

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул

 

53

2017.03.09    /14:00/ Пүрэв        II Танхим

Д.Ганбат

Сонгинохайрхан дүүргийн Хөдөлмөр халамж үйлчилгээний хэлтсийн дарга

акт

Д.Чанцалням

 

54

2017.03.09    /16:00/ Пүрэв        II Танхим

Б.Болортуяа

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Чанцалням

 

55

2017.03.09     /09:00/ Пүрэв        III Танхим

Б.Болормаа нар

Нийслэлийн ерөнхий төлөвлөгөөний газар

тусгай зөвшөөрөл

А.Насандэлгэр

 

56

2017.03.09     /09:30/ Пүрэв        III Танхим

Ти Эй Ди Эй ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс

акт

Ц.Мөнхзул

 

57

2017.03.09     /10:00/ Пүрэв        III Танхим

Оюу толгой ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч нар

акт

Л.Батбаатар

 

58

2017.03.09     /11:00/ Пүрэв        III Танхим

М.Идэр

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

59

2017.03.09     /14:00/ Пүрэв        III Танхим

Х.Ганхуяг

Ашигт малтмал газрын тосны газрын дарга

төрийн алба

М.Батзориг

 

60

2017.03.09     /15:00/ Пүрэв        III Танхим

Н.Эрдэнэбат

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч нар

акт

М.Батзориг

 

61

2017.03.09     /15:30/ Пүрэв        III Танхим

Д.Чилхаажав

Нийслэлийн засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

62

2017.03.09     /16:00/ Пүрэв        III Танхим

Д.Өлзийбаяр

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

63

2017.03.09 /09:30/ Пүрэв       IV Танхим

С.Доржпүрэв

Ашигт малтмал газрын тосны газар

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

64

2017.03.09    /10:00/ Пүрэв        IV Танхим

Г.Ням-Осор

Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

С.Оюунгэрэл

 

65

2017.03.09    /11:00/ Пүрэв        IV Танхим

Б.Цэрэнжав нарын

Монгол банкны ерөнхийлөгч

бусад

Ц.Сайхантуяа

 

66

2017.03.09 /13:30/ Пүрэв        IV Танхим

Х.Давааням

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

67

2017.03.09 /14:00/ Пүрэв        IV Танхим

Ө.Ганхуяг нар

Байгаль орчин ногоон хөгжил, аялал жуулчлалын сайд /хуучнаар/

газар

Н.Дуламсүрэн А.Насандэлгэр С.Оюунгэрэл

 

68

2017.03.09    /10:30/ Пүрэв        V Танхим

Ж.Туул

Сүхбаатар дүүргийн Сонгуулийн хороо

сонгууль

Д.Оюумаа

 

69

2017.03.09    /11:30/ Пүрэв        V Танхим

Н.Баттулга

Зам тээвэр хөгжлийн яамны Төрийн нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

70

2017.03.09    /11:30/ Пүрэв        V Танхим

Б:Батцэцэг

НЗД, БЗДЗД, БЗДГА, ОӨУБЕГ

газар

Д.Оюумаа

 

71

2017.03.09    /14:30/ Пүрэв        V Танхим

Эмералда терра ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

газар

Б.Адъяасүрэн

 

Баасан гараг

72

2017.03.10  /09:00/ Баасан       I Танхим

Г.Амаржаргал

Нийслэлийн засаг дарга

акт

А.Насандэлгэр

 

73

2017.03.10  /09:30/ Баасан       I Танхим

Н.Номтойбаяр

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

74

2017.03.10  /10:30/ Баасан       I Танхим

Б.Алтанчимэг

Нийслэлийн засаг дарга

бусад

А.Насандэлгэр

 

75

2017.03.10  /11:00/ Баасан       I Танхим

Як ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

76

2017.03.10  /11:30/ Баасан       I Танхим

С.Базарваань С.Ундрахсан

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн

 

77

2017.03.10  /14:00/ Баасан       I Танхим

С.Цогбаатар нар

Байгаль орчин ногоон хөгжлийн сайд /хуучнаар/

газар

Н.Дуламсүрэн

 

78

2017.03.10  /15:00/ Баасан       I Танхим

Алтайн гянт ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

79

2017.03.10  /16:30/ Баасан       I Танхим

Ц.Буяндалай

Нийслэлийн засаг дарга

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

80

2017.03.10   /10:00/ Баасан       II Танхим

Н.Уранчимэг

Оюуны өмч улсын бүртгэлийн ерөнхий газар

бүртгэл

Н.Дамдинсүрэн

 

81

2017.03.10 /11:00/ Баасан       II Танхим

Т.Батчимэг

Ашигт малтмал газрын тосны газрын дарга

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

82

2017.03.10 /14:00/ Баасан      II Танхим

Ангир нүдэн мөндөөхэй хөдөлгөөн ТББ

Байгаль Орчин, аялал жуулчлалын яамны дэргэдэх Байгаль орчинд нөлөөлөх байдлын үнэлгээний хороо

бусад

Д.Чанцалням

 

83

2017.03.10 /14:00/ Баасан      II Танхим

Их шаглаа ХХК

БСШУСЯ, Нийслэлийн боловсролын газар

бусад

Д.Халиуна

 

84

2017.03.10 /09:00/ Баасан       III Танхим

Тэнгри групп ХХК

Уул уурхай хүнд үйлдвэрлэлийн яам, АМГТГ

газар

Л.Батбаатар

 

85

2017.03.10 /10:00/ Баасан       III Танхим

Жигүүрт хөлөг ХХК

ОӨУБЕГ

акт

С.Төмөрбат

 

86

2017.03.10 /11:00/ Баасан       III Танхим

Ч.Бумбаяр

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

87

2017.03.10 /13:30/ Баасан       III Танхим

С.Эрдэнэчимэг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

88

2017.03.10 /16:00/ Баасан       III Танхим

Б.Наранцацрал

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Л.Батбаатар

 

89

2017.03.10 /15:00/ Баасан       III Танхим

ЧДЧГ ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

акт

Л.Батбаатар

 

90

2017.03.10 /09:30/ Баасан      IV Танхим

Т.Ганзориг

СХДЗД, НЗД, ОӨУБЕГ

газар

Г.Мөнхтулга О.Оюунгэрэл Ц.Сайхантуяа

 

91

2017.03.10 /11:00/ Баасан      IV Танхим

С.Амар

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

92

2017.03.10 /10:00/ Баасан      V Танхим

Л.Од-Эрдэнэ

Нийслэлийн засаг дарга, БЗДЗД, БЗДГА

газар

Ц.Одмаа Д.Халиуна Д.Оюумаа

 

93

2017.03.10 /11:00/ Баасан      V Танхим

Ж.Отгонбаяр

Байгаль орчин аялал жуулчлалын яамны сайд

газар

Ц.Одмаа

 

94

2017.03.10 /12:00/ Баасан      V Танхим

Альшаа хайрхан ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

акт

Ц.Одмаа

 

95

2017.03.10 /13:30/ Баасан       Танхим

Б.Ганзориг

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

96

2017.03.10 /15:00/ Баасан      V Танхим

С.Орхон

Татварын ерөнхий газар

төрийн алба

М.Цэцэгмаа

 

                            НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ                                                    ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.03.06- 03.10/

2017 оны 03 дугаар сарын 03-ны өдөр                                                    Улаанбаатар хот

Даваа гараг

Он сар, өдөр

Нэхэмжлэгчийн нэр

Хариуцагчийн нэр

Маргааны төрөл

Шүүгчийн нэр

 

1

2017.03.06 /10:00/ Даваа       VI Танхим

Б.Болорчулуун нар

Ашигт малтмал газрын тосны газарт

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

2

2017.03.06 /10:30/ Даваа       VI Танхим

Д.Энхтөгс

Боловсрол соёл шинжлэх ухааны сайд

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

3

2017.03.06 /11:00/ Даваа       VI Танхим

Бүрэн цутгамал ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч П.Даваадорж нар

акт

Л.Өлзийжаргал

 

4

2017.03.06 /11:00/ Даваа       VI Танхим

Б.Нийгүүсүрэн Ч.Батхуяг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

5

2017.03.06 /11:20/ Даваа       VI Танхим

С.Од-Эрдэнэ

Монгол улсын Засгийн газар

төрийн алба

Д.Халиуна

 

6

2017.03.06 /11:30/ Даваа       VI Танхим

Л.Энх-Амгалан

Зэвсэгт хүчний жанжин штаб

бусад

Б.Адьяасүрэн

 

7

2017.03.06 /13:30/ Даваа       VI Танхим

ДДэш ТВ ХХК

Харилцаа холбооны зохицуулах хороо

акт

Ц.Мөнхзул

 

8

2017.03.06 /13:30/ Даваа       VI Танхим

Б.Дамба нарын 95 иргэн

Нийслэлийн засаг дарга, ХУДЗД, СБДЗД

акт

Н.Долгорсүрэн

 

9

2017.03.06 /14:00/ Даваа       VI Танхим

Л.Жамъяндагва

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Чанцалням

 

10

2017.03.06 /16:00/ Даваа       VI Танхим

М.Отгонбаяр

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

Мягмар гараг

11

2017.03.07 /10:00/ Мягмар       VI Танхим

Баянзүрх дүүргийн ИТХ-н дарга

Нийслэлийн засаг дарга

 

О.Оюунгэрэл

 

12

2017.03.07 /11:00/ Мягмар       VI Танхим

Ремет ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын кадастрын хэлтэс

акт

Ц.Мөнхзул

 

13

2017.03.07 /14:00/ Мягмар       VI Танхим

Эй Эс Ти Эс ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

Пүрэв гараг

14

2017.03.09 /10:30/ Пүрэв       VI Танхим

Монгол банк

Монгол улсын Шадар сайд, ОӨУБЕГ

оюуны өмч

Н.Дуламсүрэн

 

15

2017.03.09 /11:00/ Пүрэв       VI Танхим

Ц.Болдмаа

БСШУСЯ-ны Төрийн нарийн бичгийн дарга

 

О.Оюунгэрэл

 

16

2017.03.09 /14:00/ Пүрэв       VI Танхим

В.Баяраа

Татварын ерөнхий газар

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

17

2017.03.09 /14:30/ Пүрэв       VI Танхим

Т.Наранхүү

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

Баасан гараг

18

2017.03.10 /13:30/ Баасан       VI Танхим

Монкабель ситемс ХХК

Сангийн яам

тендер

Г.Мөнхтулга

 

19

2017.03.10 /14:30/ Баасан       VI Танхим

Б.Мягмарсүрэн

ОӨУБЕГ-н дарга, ҮСХ-ны дарга

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

20

2017.03.10 /15:30/ Баасан       VI Танхим

Э.Бат-Эрдэнэ нар

Чингэлтэй дүүргийн засаг дарга

бусад

А.Насандэлгэр

 

 

Оруулсан 2017-03-03 17:13:01
Үзсэн 294

Хэвлэх | Буцах