Шүүх хуралдааны зар

Огноо 2017-04-14
Шүүх Захиргааны хэргийн анхан шатны 20 дугаар шүүх
Шүүх хуралдааны зар

                               Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                             2017 оны 04 дүгээр сарын 17-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Он сар, өдөр

Нэхэмжлэгчийн нэр

Хариуцагчийн нэр

Маргааны төрөл

Шүүгчийн нэр

Иргэдийн төлөөлөгчийн нэр

1

 /09:30/ Даваа             I Танхим

"Эверласт" ХХК

Ашигт малтмалын газрын Сонгон шалгаруулах комисс

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дуламсүрэн Б.Мөнх-Эрдэнэ Д.Оюумаа

 

2

 /11:00/ Даваа             I Танхим

"Петрочайна дачин тамсаг" ХХК

Баянзүрх дүүргийн Нийгмийн даатгалын хэлтэс

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ Н.Дуламсүрэн Д.Оюумаа

 

3

 /14:00/ Даваа             I Танхим

"Монголиан эгзекьютерс" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Н.Дуламсүрэн 

 

4

 /15:00/ Даваа             I Танхим

Н.Цэдэнбал

Монголын хуульчдын холбоо

бүртгэл

Б.Мөнх-Эрдэнэ 

 

5

 /15:30/ Даваа             I Танхим

Л.Дарьбазар

Нийслэлийн Засаг дарга, БГДГА

газар

Д.Оюумаа

 

6

 /10:00/ Даваа           II Танхим

М.Отгонжаргал

Нийслэлийн өмчийн харилцааны газар, НГА

газар

Г.Мөнхтулга

 

7

 /09:30/ Даваа           III Танхим

Т.Чулуунгэрэл

Налайх дүүргийн Засаг дарга

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

8

 /10:00/ Даваа           III Танхим

О.Ганбаяр

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

9

 /11:30/ Даваа           III Танхим

Д.Алтанцэцэг

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын яам, ХУДХХҮХ-н дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

10

 /14:00/ Даваа           III Танхим

Л.Майхүү

Нийслэлийн Засаг дарга, СБДЗД

газар

Ц.Батсүрэн

 

11

 /16:00/ Даваа          III Танхим

Ц.Содбаяр нар

Нийслэлийн Засаг дарга, НМХГ, БГДЗД

акт

Ц.Мөнхзул /С.Төмөрбат/

 

12

 /10:30/ Даваа           V Танхим

О.Мэндсайхан

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

13

 /14:00/ Даваа           V Танхим

Ч.Долгорсүрэн

Нийслэлийн засаг дарга, НХТЕТГ

газар

М.Батзориг

 

                                     Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                           2017 оны 04 дүгээр сарын 18-ны МЯГМАР гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

 /09:30/ Мягмар         II Танхим

С.Энхмаа

Цаг уур, орчны шинжилгээний газрын дарга

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /10:00/ Мягмар         II Танхим

Т.Ганзориг

ОӨУБЕГ, Сонгино хайрхан дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга Ц.Одмаа Л.Өлзийжаргал

 

3

 /10:30/ Мягмар         II Танхим

Б.Хандхүү

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

4

 /11:30/ Мягмар         II Танхим

П.Энхбаяр

Хүнс, хөдөө аж ахуй, хөнгөн үйлвэрийн яамны ТНБД

төрийн алба

Л.Өлзийжаргал

 

5

 /14:30/ Мягмар         II Танхим

"Сонин хад" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

6

 /15:30/ Мягмар         II Танхим

Я.Сьезд

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Г.Мөнхтулга 

 

7

 /16:30/ Мягмар         II Танхим

"Болгаргеомин ЛТД"

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Л.Өлзийжаргал

 

8

  /09:00/ Мягмар       III Танхим

"Оюу толгой" ХХК

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын улсын байцаагч нар

акт, хяналт шалгалт

Л.Батбаатар

 

9

 /10:00/ Мягмар       III Танхим

Ч.Мэндсайхан

Баянзүрх дүүргийн ИТХ-н Тэргүүлэгчид

төрийн алба

Ц.Мөнхзул /С.Төмөрбат/

 

10

  /11:00/ Мягмар       III Танхим

Д.Туяа

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

11

  /13:30/ Мягмар       III Танхим

Д.Золбоо

УИХ-н Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

төрийн алба

Ц.Мөнхзул 

 

12

  /15:00/ Мягмар       III Танхим

Ш.Жамсранжав нар

Нийслэлийн засаг дарга 

газар

Ц.Мөнхзул

 

13

  /10:00/ Мягмар       IV Танхим

Б.Алтанчимэг

Нийслэлийн засаг дарга, Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

14

  /13:30/ Мягмар       IV Танхим

Б.Батгэрэл

Цагдаагийн ерөнхий газар

акт

А.Сарангэрэл 

 

15

 /10:00/ Мягмар       V Танхим

"Богдын хар алт" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Д.Чанцалням М.Цэцэгмаа М.Батзориг

 

16

 /10:30/ Мягмар       V Танхим

"Чайна голден сий петролиум инвестмент" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар, МУЗГ

бусад

Б.Мөнх-Эрдэнэ Д.Оюумаа Н.Дуламсүрэн

Н.Баасансүрэн

17

  /13:30/ Мягмар       V Танхим

У.Эрдэнэзул

Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

18

 /14:00/ Мягмар       V Танхим

З.Энхмөнх

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг 

 

19

 /15:30/ Мягмар       V Танхим

Н.Даваасүрэн

Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

Ц.Сайхантуяа

 

 

 

 

 

 

 

 

                               Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                            2017 оны 04 дүгээр сарын 19-ний ЛХАГВА гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

 /09:30/ Лхагва                      II Танхим

"Ханбүргэдэй" ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн засаг дарга, СХДИТХ, СХДГА

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

 /10:30/ Лхагва                      II Танхим

Б.Ганзориг

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

3

 /11:30/ Лхагва                      II Танхим

"Говь" СӨХ

Нийслэлийн засаг дарга, НХТЕТГ

газар

Д.Оюумаа

 

4

 /13:30/ Лхагва                      II Танхим

"Альшаа хайрхан" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

акт

Ц.Одмаа

 

5

 /14:00/ Лхагва                      II Танхим

Н.Уранчимэг

Баянгол дүүргийн Засаг дарга, Нийслэлийн Засаг дарга

төрийн алба

Ц.Одмаа

 

6

 /15:30/ Лхагва                      II Танхим

У.Байгальмаа

Нийслэлийн засаг дарга, БГДЗД, ОӨУБЕГ

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

7

 /09:00/ Лхагва                      III Танхим

Г.Оюунбилэг

Хөдөлмөр нийгминй хамгааллын сайд

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

8

 /10:00/ Лхагва                      III Танхим

А.Цолмон нар

Сүхбаатар дүүргийн засаг дарга, СБДГА

газар

Ц.Мөнхзул

 

9

 /11:30/ Лхагва                      III Танхим

С.Чинзориг

ОӨУБЕГ-н дарга

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

10

 /14:00/ Лхагва                      III Танхим

Ц.Отгонжаргал

Хөдөлмөр халамж үйлчилгээний ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

11

 /15:30/ Лхагва                      III Танхим

Т.Энхжаргал

Налайх дүүргийн засаг даргын тамгын газар

төрийн алба

Ц.Батсүрэн

 

12

 /09:00/ Лхагва                      IV Танхим

"Мастернет" ХХК

Нийслэлийн хот төлөвлөлт ерөнхий төлөвлөгөөний газар

акт

А.Насандэлгэр

 

13

 /11:00/ Лхагва                      IV Танхим

Д.Өлзийбаяр

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

14

 /14:00/ Лхагва                      IV Танхим

"Өсөх-Удам" Сөх

Баянгол дүүргийн засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

15

 /15:00/ Лхагва                      IV Танхим

Г.Хишигхүү

Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

газар

А.Насандэлгэр Д.Халиуна А.Сарангэрэл

Б.Сумъяа

                                Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                        2017 оны 04 дүгээр сарын 20-ны ПҮРЭВ  гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

  /09:30/ Пүрэв         II Танхим

Д.Очирбат

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

2

  /11:00/ Пүрэв          II Танхим

"Монголиан коппер корпорейшн" ХХК

Монгол улсын Засгийн газар, ТӨБЗГ, ОӨУБЕГ

акт /урьчдилсан хэлэлцүүлэг/

М.Батзориг

 

3

  /10:00/ Пүрэв         III Танхим

П.Байгальмаа

Нийслэлийн засаг дарга

бусад

Н.Долгорсүрэн

 

4

  /11:00/ Пүрэв         III Танхим

"Нурамт холдинг" ХХК

Хүнс, хөдөө аж ахуй, хөнгөн үйлдвэрийн яамны ТНБД

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

5

  /13:30/ Пүрэв         III Танхим

Х.Давааням

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

6

  /15:00/ Пүрэв         III Танхим

С.Содномдорж нарын 5 иргэн

ОӨУБЕГ-н даргад холбогдох

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

7

  /09:00/ Пүрэв          IV Танхим

Н.Энхцогт

Монгол улсын Засгийн газар, Гаалийн ерөнхий газар, Сангийн сайд

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

8

  /10:00/ Пүрэв          IV Танхим

Ц.Урсгал

Баянгол дүүргийн 10 дугаар хорооны ИНХ

тогтоол

А.Насандэлгэр 

 

9

  /11:00/ Пүрэв          IV Танхим

"Як" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Б.Адъяасүрэн

 

10

  /13:30/ Пүрэв          IV Танхим

Т.Наранхүү

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

11

   /11:00/ Пүрэв          V Танхим

Д.Мөнхбат

Нийслэлийн засаг дарга, БГД-н бүртгэлийн хэлтэс

газар

Д.Чанцалням

 

12

  /11:30/ Пүрэв          V Танхим

Д.Болд

ОӨУБЕГ, НОСХТ

бүртгэл

Д.Оюумаа

 

13

  /13:30/ Пүрэв          V Танхим

Б.Батцэцэг

Нийслэлийн засаг дарга, БЗДЗД, БЗДГА, ОӨУБЕГ

газар

Д.Оюумаа

 

14

  /15:00/ Пүрэв          V Танхим

Н.Чинбат, Г.Жадамба

"Улаанбаатар дулааны сүлжээ" ТӨХК

акт

Д.Чанцалням

 

                               Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                        2017 оны 04 дүгээр сарын 21-ний БААСАН гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

   /09:30/ Баасан         I Танхим

Д.Нямхүү, Б.Бум-Эрдэнэ

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

2

   /10:00/ Баасан         II Танхим

Н.Элбэг

Баянзүрх дүүргийн газрын алба

газар

Л.Өлзийжаргал

 

3

   /12:00/ Баасан         II Танхим

Х.Пернегүл, М.Туул

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Л.Өлзийжаргал

 

4

  /14:00/ Баасан         II Танхим

"Собт трейд" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Н.Дамдинсүрэн

 

5

  /15:00/ Баасан         II Танхим

"Бүрэн цутгамал" ХХК

Эрчим хүчний хяналтын улсын байцаагч нар

акт

Л.Өлзийжаргал

 

6

   /09:00/ Баасан         III Танхим

Б.Золжаргал

ОӨУБЕГ

бүртгэл

О.Оюунгэрэл

 

7

   /14:30/ Баасан         III Танхим

"Бэрэн групп" ХХК

Хан-Уул дүүргийн татварын хэлтэс

татвар

О.Оюунгэрэл

 

8

   /15:30/ Баасан         III Танхим

"Эм ди секьюритис" ХХК, Меркинтайл хаус оф азиа инк компани

Монгол банкны Ерөнхийлөгч, улсын байцаагч нар

акт

Ц.Батсүрэн

 

9

 /09:00/ Баасан      IV Танхим

"Геофорс ресурс" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Б.Адъяасүрэн

 

10

 /10:00/ Баасан      IV Танхим

"Аж богд трейд" ХХК

Чингэлтэй дүүргийн татварын хэлтэс

акт

А.Насандэлгэр Д.Халиуна Б.Адъяасүрэн

 

11

 /11:00/ Баасан      IV Танхим

Л.Пүрэвгял

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Б.Адъяасүрэн

 

12

 /10:00/ Баасан        V Танхим

Н.Эрдэнэбат

Нийслэлийн мэргэжлийн хяналтын газар

акт

М.Батзориг

 

                                      НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ                                           ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.04.17- 04.21/

Даваа гараг

Он сар, өдөр

Нэхэмжлэгчийн нэр

Хариуцагчийн нэр

Маргааны төрөл

Шүүгчийн нэр

 

1

 /10:00/ Даваа        VI Танхим

Д.Баасанжав

Нийслэлийн орон сууц хувьчлах товчоо

акт

Ц.Одмаа

 

2

 /13:30/ Даваа        VI Танхим

Д.Зоригт

Налайх дүүргийн засаг дарга

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

3

 /13:40/ Даваа        VI Танхим

Г.Адъяа

Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

нийгмийн даатгал

Д.Оюумаа

 

Мягмар гараг

1

 /09:30/ Мягмар       VI Танхим

Т.Цогтбаатар

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

2

 /11:30/ Мягмар       VI Танхим

Д.Оюунцэцэг

Чингэлтэй дүүргийн засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

3

 /13:30/ Мягмар       VI Танхим

Д.Баттогтох

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

4

 /14:00/ Мягмар       VI Танхим

С.Шинэбаяр

Баянзүрх дүүргийн засаг дарга

газар

М.Цэцэгмаа

 

5

 /14:30/ Мягмар       VI Танхим

"Алтанбил" ХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Мөнхзул /С.Төмөрбат/

 

6

 /15:00/ Мягмар       VI Танхим

"Лхатоном сервис" ХХК

ХСУСАТАҮЗЗ

тусгай зөвшөөрөл

О.Оюунгэрэл

 

7

 /15:00/ Мягмар       VI Танхим

"Баялаг налайх" ХК

Нийслэлийн Засаг дарга, НДЗД, НДГА

газар

Л.Батбаатар

 

8

 /15:30/ Мягмар       VI Танхим

"Нью констракшн" ХХК

Сангийн яам

тендер

О.Оюунгэрэл

 

9

 /16:00/ Мягмар       VI Танхим

"Тансаг-Алтан" ХХК "Алтай сүлжээ" ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын улсын байцаагч нар

татвар

О.Оюунгэрэл

 

 Лхагва гараг

1

 /09:30/ Лхагва       VI Танхим

Б.Мөнхтөр Р.Эрдэнэсайхан

Хүнс, хөдөө аж ахуй, хөнгөн үйлвэрийн яамны ТНБД

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ Лхагва       VI Танхим

М.Онолмаа

Чингэлтэй дүүргийн улсын бүртгэлийн хэлтэс

бүртгэл

Д.Чанцалням

 

3

 /11:00/ Лхагва       VI Танхим

"Би Эй И" ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

газар

А.Сарангэрэл

 

4

 /11:30/ Лхагва       VI Танхим

"Хөтөл" ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын улсын байцаагч нар

акт

Л.Батбаатар

 

5

 /13:30/ Лхагва       VI Танхим

Б.Мөнх-Эрдэнэ

Хан-Уул дүүргийн засаг дарга

төрийн алба

Ц.Мөнхзул

 

6

 /14:00/ Лхагва       VI Танхим

"ЖБГУ" ХХК

Нийслэлийн Иргэдийн төлөөлөгчдийн хурал

акт

Н.Дуламсүрэн

 

7

 /14:30/ Лхагва       VI Танхим

"Талын эрэлчин" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

Пүрэв гараг

1

 /09:00/ Пүрэв        VI Танхим

"Го-Орд" ХХК

"Улаанбаатар дулааны сүлжээ" ТӨХК

акт

Н.Долгорсүрэн

 

2

  /11:00/ Пүрэв          VI Танхим

"Монголиан коппер корпорейшн" ХХК

Монгол улсын Засгийн газар, ТӨБЗГ, ОӨУБЕГ

акт

М.Батзориг

 

3

 /14:00/ Пүрэв        VI Танхим

"Дархан хөвөн" ХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

акт

А.Насандэлгэр

 

4

 /14:30/ Пүрэв        VI Танхим

Л.Сангидорж Ч.Буяндэлгэр

Сонгино хайрхан дүүргийн 22 дугаар хорооны ИНХ

акт

Н.Долгорсүрэн

 

Баасан гараг

1

 /09:00/ Баасан       VI Танхим

"Асист" ХХК

Нийслэлийн засаг дарга

газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

 /10:00/ Баасан       VI Танхим

С.Нямжав

Эрүүл мэнд нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Н.Долгорсүрэн

 

3

 /10:30/ Баасан       VI Танхим

Б.Дамба нарын 98 иргэн /ТҮЦ/

Нийслэлийн Засаг дарга, СБДЗД, ХУДЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

4

 /11:00/ Баасан       VI Танхим

Ц.Цэрэнханд нар

Нийслэлийн Засаг дарга, НИТХ, БЗДГА

газар

Д.Чанцалням

 

5

 /13:30/ Баасан       VI Танхим

А.Ардах

Баянзүрх дүүргийн засаг дарга, БЗДГА

акт

Д.Чанцалням

 

Оруулсан 2017-04-14 17:38:12
Үзсэн 279

Хэвлэх | Буцах