Шүүх хуралдааны зар

Огноо 2017-05-05
Шүүх Захиргааны хэргийн анхан шатны 20 дугаар шүүх
Шүүх хуралдааны зар

                                              Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                                      2017 оны 05 дугаар сарын 08-ны ДАВАА гарагийн шүүх хуралдааны зар

Он сар, өдөр

Нэхэмжлэгчийн нэр

Хариуцагчийн нэр

Маргааны төрөл

Шүүгчийн нэр

Иргэдийн төлөөлөгчийн нэр

1

 /09:30/ Даваа             I Танхим

М.Энхтуяа нарын 43 иргэн

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, БЗДГАД, ХҮЗЗ дарга нар

бусад

Ц.Мөнхзул

 

2

 /10:00/ Даваа             I Танхим

Л.Майхүү

Нийслэлийн Засаг дарга, Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Батсүрэн

 

3

 /13:30/ Даваа             I Танхим

Н.Цогбаатар

ОӨУБЕГ 

бүртгэл

Ц.Мөнхзул

 

4

 /14:00/ Даваа             I Танхим

С.Нина нар

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга, НЗД, ОӨУБЕГ

газар

Ц.Батсүрэн

 

5

 /15:00/ Даваа             I Танхим

"Дөрвөн улилын цэцэрлэг С1" СӨХ

Хан-Уул дүүргийн бүртгэлийн хэлтэс

бүртгэл

Л.Батбаатар

 

6

 /10:00/ Даваа            II Танхим

"Дархан хөвөн" ХХК

Санхүүгийн зохицуулах хороо

акт

А.Насандэлгэр

 

7

 /11:00/ Даваа            II Танхим

С.Мягмарсүрэн

Баянгол дүүргийн ХХҮХ

төрийн алба

Б.Адъяасүрэн

 

8

 /14:00/ Даваа           II Танхим

Т.Батчимэг

Баянгол дүүргийн Засаг даргын тамгын газар

газар

А.Насандэлгэр

 

9

 /10:30/ Даваа           III Танхим

"Онсэгэ" ХХК

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Батзориг

 

10

 /14:00/ Даваа           III Танхим

С.Шинэбаяр

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

М.Цэцэгмаа

 

11

 /10:30/ Даваа           IV Танхим

Ч.Зоригт

Налайх дүүргийн Засаг дарга

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

12

 /11:00/ Даваа           IV Танхим

"Хонгор-Эко" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Ц.Мөнхзул

 

13

 /13:30/ Даваа           IV Танхим

Д.Амгаланбаатар, В.Оюумаа

Төрийн өмчийн бодлого зохицуулалтын газар

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

14

 /15:00/ Даваа           IV Танхим

"Алтайн гянт" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газар

ашигт малтмал

Б.Адъяасүрэн

 

15

 /09:30/ Даваа           V Танхим

Д.Баасанжав

Орон сууц нийтийн аж ахуй удирдах газар

акт

Ц.Одмаа

 

16

 /10:30/ Даваа           V Танхим

Д.Отгон

Чингэлтэй дүүргийн газрын алба, Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

17

 /11:30/ Даваа           V Танхим

У.Байгальмаа

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

18

 /13:30/ Даваа           V Танхим

Б.Алтанцэцэг

ОӨУБЕГ, Гадаад харилцааны сайд

акт

Ц.Одмаа

 

19

 /14:30/ Даваа           V Танхим

С.Оюунчимэг

Нийслэлийн ИТХ, Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Ц.Одмаа

 

20

 /15:30/ Даваа           V Танхим

М.Цолмон

БНСУ дахь хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний төвийн дарга

төрийн алба

Л.Өлзийжаргал

 

                                                   Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                                                2017 оны 05 дугаар сарын 09-ний МЯГМАР гарагийн шүүх хуралдааны зар       

1

 /10:00/ Мягмар         II Танхим

А.Алтантуяа

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Насандэлгэр

 

2

 /14:00/ Мягмар         II Танхим

М.Гэрэлмаа

Уул уурхай, хүнд үйлдвэрийн яамны ТНБД

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

3

 /15:30/ Мягмар         II Танхим

М.Отгонжаргал

Нийслэлийн өмчийн харилцааны газрын дарга, НГАД

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

4

 /10:00/ Мягмар         III Танхим

Д.Уртнасан

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

бусад

Д.Чанцалням

 

5

 /14:00/ Мягмар         III Танхим

"Каркас" ХХК

Баянгол дүүргийн татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч

татвар

Ц.Батсүрэн Н.Долгорсүрэн Ц.Мөнхзул

С.Нэргүй

6

  /09:30/ Мягмар        IV Танхим

П.Энхмаа

ОӨУБЕГ

төрийн алба

С.Төмөрбат

 

7

  /13:30/ Мягмар        IV Танхим

"Ди зэт энд Ай" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

8

  /15:00/ Мягмар        IV Танхим

П.Ганбат нар

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын сайд

газар

Ц.Одмаа

 

9

 /09:00/ Мягмар       V Танхим

Б.Ганзориг

Нийслэлийн Засаг дарга, БГДЗД

газар

Ц.Одмаа

 

10

 /11:00/ Мягмар         V Танхим

С.Оргил

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Одмаа Н.Дамдинсүрэн Г.Мөнхтулга

 

11

 /14:00/ Мягмар         V Танхим

"Хүүхдийн хөдөлмөрийн тэвчишгүй хэлбэрүүдийн эсрэг үндэсний сүлжээ" ТББ, "ХХҮС" ТББ

Монгол улсын Ерөнхий сайд

акт

Ц.Одмаа

 

12

  /15:00/ Мягмар         V Танхим

С.Сүхбаатар нар

Баянгол дүүргийн 6 дугаар хорооны ИНХ-н дарга

бусад

Н.Дамдинсүрэн

 

                                               Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                                       2017 оны 05 дугаар сарын 10-ны ЛХАГВА гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

 /10:00/ Лхагва                      II Танхим

Ц.Буянжаргал

Нийслэлийн үйлдвэрлэл инновацийн газар

төрийн алба

А.Насандэлгэр

 

2

 /11:00/ Лхагва                      II Танхим

Э.Ариунгэрэл нар

Нийслэлийн өмчийн харилцааны газар

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

3

 /14:00/ Лхагва                      II Танхим

Ц.Отгонжаргал

Хөдөлмөр халамж үйлчилгээний ерөнхий газрын дарга, ХНХС

төрийн алба

Л.Батбаатар

 

4

 /15:00/ Лхагва                      II Танхим

Д.Баянжаргал нарын 3 иргэн

Баянгол дүүргийн Засаг дарга

газар

Д.Халиуна

 

5

 /16:00/ Лхагва                      II Танхим

Ө.Болортуяа

Баянгол дүүргийн ЭМНДХ-н дарга

төрийн алба

Д.Халиуна

 

6

 /09:00/ Лхагва                      III Танхим

"Тансаг-Алтай" ХХК, "Алтай сүлжээ" ХХК

Гаалийн ерөнхий газрын улсын байцаагч нар

гааль

О.Оюунгэрэл Н.Долгорсүрэн Ц.Мөнхзул

 

7

 /10:00/ Лхагва                      III Танхим

Д.Урансанаа

Нийслэлийн Засаг дарга 

газар

Ц.Одмаа

 

8

 /14:00/ Лхагва                      III Танхим

С.Арсланбаатар, Б.Зоригт

Чингэлтэй дүүргийн Засаг даргын тамгын газрын дарга

бүртгэл

М.Батзориг

 

9

 /10:00/ Лхагва                      IV Танхим

"Увс дулааны станц" ХХК

Хот, суурины ус хангамж, ариутгах татуургын ашиглалт, үйлчилгээг зохицуулах зөвлөл

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ

 

10

 /10:30/ Лхагва                      IV Танхим

"Штайнколе" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастын хэлтсийн дарга

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн

 

11

 /11:30/ Лхагва                      IV Танхим

"Вилмар" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Д.Оюумаа

 

12

 /13:30/ Лхагва                      IV Танхим

"Петрочайна дачин тамсаг" ХХК

Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын газрын улсын байцаагч нар

акт

Б.Мөнх-Эрдэнэ Д.Оюумаа Н.Дуламсүрэн

 

13

 /15:00/ Лхагва                      IV Танхим

Монгол банк

Монгол улсын Шадар сайд, Оюуны өмчийн газар

акт

Н.Дуламсүрэн

 

14

 /16:00/ Лхагва                      IV Танхим

Д.Болд

ОӨУБЕГ, ОСНААУГ

бусад

Д.Оюумаа     Б.Мөнх-Эрдэнэ Н.Дуламсүрэн

 

15

 /09:30/ Лхагва                      V Танхим

С.Жавзандулам

ОӨУБЕГ

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

16

 /10:00/ Лхагва                      V Танхим

М.Пүрэвсүрэн

Төр засгийн үйлчилгээ үзүүлэх газар

төрийн алба

Г.Мөнхтулга

 

17

 /11:00/ Лхагва                      V Танхим

П.Энхбаяр

Хүнс, хөдөө аж ахуй, хөнгөн үйлдвэрийн яамны ТНБД

төрийн алба

Л.Өлзийжаргал

 

18

 /13:30/ Лхагва                      V Танхим

Д.Оюун, Г.Доржготов

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

19

 /14:00/ Лхагва                      V Танхим

"Тэнгэрийн угалз" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, НГА, НХТЕТГ

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

                                             Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                                       2017 оны 05 дугаар сарын 11-ний ПҮРЭВ  гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

  /10:00/ Пүрэв         II Танхим

"Талын эрэлчин групп" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

2

  /11:00/ Пүрэв         II Танхим

Б.Ууганцэцэг

Чингэлтэй дүүргийн ЭМНДХ

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

3

  /13:30/ Пүрэв         II Танхим

Г.Зургаанжин

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын яамны ТНБД

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

4

  /15:00/ Пүрэв         II Танхим

"Нурамт холдинг" ХХК

Хүнс, хөдөө аж ахуй, хөнгөн үйлдвэрийн яам

акт

А.Сарангэрэл

 

5

  /16:00/ Пүрэв         II Танхим

"Бэрэн групп" ХХК

Хан-Уул дүүргийн татварын хэлтэс

татвар

О.Оюунгэрэл

 

6

  /09:30/ Пүрэв         III Танхим

"Ремет" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

тусгай зөвшөөрөл

Ц.Мөнхзул Л.Батбаатар О.Оюунгэрэл

 

7

  /11:30/ Пүрэв         III Танхим

Ж.Мөнхбаатар

Эрчим хүчний яамны ТНБД

төрийн алба

Ц.Сайхантуяа

 

8

  /14:00/ Пүрэв         III Танхим

"Петро матад" ХХК

Сүхбаатар дүүргийн татварын хэлтсийн улсын байцаагч нар

татвар

Л.Батбаатар

 

9

  /14:00/ Пүрэв         III Танхим

С.Ууганбаатар

Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

10

  /09:00/ Пүрэв          IV Танхим

Ц.Батбаатар, С.Лхагваа

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга

газар

Н.Дуламсүрэн

 

11

  /10:30/ Пүрэв          IV Танхим

"Гангархаш" ХХК

Ашигт малтмал, газрын тосны газар

тусгай зөвшөөрөл

Д.Оюумаа

 

12

  /11:00/ Пүрэв          IV Танхим

Ж.Алтанжаргал

Ус сувгийн удирдах газар

акт

Н.Дуламсүрэн

 

13

  /11:30/ Пүрэв          IV Танхим

Б.Батцэцэг

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга, НЗД, ОӨУБЕГ

газар

Д.Оюумаа

 

14

  /14:00/ Пүрэв          IV Танхим

Х.Цэдэнбал

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга 

төрийн алба

Н.Дуламсүрэн

 

15

  /16:00/ Пүрэв          IV Танхим

О.Аззаяа нар

Шударга өрсөлдөөн хэрэглэгчийн төлөө газар

акт

Н.Дуламсүрэн

 

16

   /09:30/ Пүрэв          V Танхим

С.Энхмаа

Цаг уур, орчны шинжилгээний газрын дарга

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

17

  /10:00/ Пүрэв          V Танхим

С.Бумангэрэл Б.Батболд

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Одмаа

 

18

  /11:00/ Пүрэв          V Танхим

"Мүхк" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, СХДЗД

газар

Б.Адъяасүрэн

 

19

  /11:30/ Пүрэв          V Танхим

Д.Дашдаваа

Мэргэжлийн хяналтын ерөнхий газрын дарга

төрийн алба

Н.Дамдинсүрэн

 

20

  /15:00/ Пүрэв          V Танхим

Д.Ангар нар

Нийслэлийн Засаг дарга 

газар

Л.Өлзийжаргал

 

                                             Нийслэл дэх захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн                                                    2017 оны 05 дугаар сарын 12-ны БААСАН гарагийн шүүх хуралдааны зар

1

   /09:00/ Баасан         I Танхим

Түц эрхлэгч 98 иргэн

Нийслэлийн Засаг дарга, СБДЗД, ХУДЗД

газар

Н.Долгорсүрэн

 

2

   /11:00/ Баасан         I Танхим

"ЧДЧГ" ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

газар

Л.Батбаатар

 

3

   /13:30/ Баасан         I Танхим

А.Цолмон, Ичинхорлоо нар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга, СБДГА

газар

Ц.Мөнхзул

 

4

   /15:00/ Баасан         I Танхим

С.Содномдорж нарын 4 иргэн

ОӨУБЕГ

эс үйлдэхүй

Л.Батбаатар

 

5

   /10:30/ Баасан         II Танхим

"Мон-Аналитик" ХХК

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

6

   /13:30/ Баасан         II Танхим

Н.Оюунцэцэг

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

7

   /15:00/ Баасан         II Танхим

Д.Жаргалсүрэн

Баянгол дүүргийн ХХҮХ

төрийн алба

А.Сарангэрэл

 

8

  /11:00/ Баасан         III Танхим

Б.Эрдэнэцэцэг

Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын сайд

төрийн алба

Д.Чанцалням

 

9

  /14:00/ Баасан         III Танхим

П.Баянмөнх

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

газар

Б.Адъяасүрэн

 

10

   /09:30/ Баасан         IV Танхим

"Эвэрласт" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын сонгон шалгаруулалтын комисс

ашигт малтмал

Н.Дуламсүрэн Д.Оюумаа          Б.Мөнх-Эрдэнэ

С.Наранбаатар

11

   /10:00/ Баасан         IV Танхим

"Мөнхийн үсэг" ХХК , "Экопак" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга 

газар

С.Төмөрбат

 

12

   /13:30/ Баасан         IV Танхим

Ж.Хатанбаатар нар

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

Б.Мөнх-Эрдэнэ   Н.Дуламсүрэн Д.Оюумаа

 

13

   /15:00/ Баасан         IV Танхим

Л.Болормаа

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Н.Дуламсүрэн  

 

14

   /16:30/ Баасан         IV Танхим

Х.Халиун

Хан-Уул дүүргийн ИТХ

бусад

Н.Дуламсүрэн  

 

15

   /08:30/ Баасан         V Танхим

Б.Түвшинбаяр

Төмөр зам дахь Цагдаагийн газрын дарга

төрийн алба

Л.Өлзийжаргал

 

16

   /10:00/ Баасан         V Танхим

"Ханбүргэдэй" ХХК

Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга, СХДГА, СХДИТХ

газар

Н.Дамдинсүрэн

 

17

   /13:30/ Баасан         V Танхим

Л.Даваабаяр

Байгаль орчин аялал жуулчлалын сайд

төрийн алба

Л.Өлзийжаргал

 

                                       НИЙСЛЭЛ ДЭХ ЗАХИРГААНЫ ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ                                              ШҮҮХИЙН УРЬДЧИЛСАН ХЭЛЭЛЦҮҮЛГИЙН ЗАР /2017.05.08- 05.12/

Даваа гараг

Он сар, өдөр

Нэхэмжлэгчийн нэр

Хариуцагчийн нэр

Маргааны төрөл

Шүүгчийн нэр

 

1

 /09:30/ Даваа          VI Танхим

"Нуган Эрин" ХХК

Баянгол дүүргийн Татварын хэлтсийн татварын улсын байцаагч нар

акт

Ц.Сайхантуяа

 

2

 /10:00/ Даваа          VI Танхим

"Зиг заг" ХХК

Гаалийн ерөнхий газар

Эс үйлдэхүй

Д.Халиуна

 

3

 /10:30/ Даваа          VI Танхим

Д.Уламбаяр нарын

Баянзүрх дүүргийн Сонгуулийн хороо

сонгууль

Ц.Сайхантуяа

 

4

 /11:00/ Даваа          VI Танхим

"Дөрвөн тал" ХХК

Ашигт малтмал газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

5

 /11:30/ Даваа          VI Танхим

Д.Ганбаатар

Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга

төрийн алба

Ц.Сайхантуяа

 

6

 /13:30/ Даваа          VI Танхим

С.Ариунаа

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

7

 /14:30/ Даваа          VI Танхим

Э.Чинзориг

ОӨУБЕГ

бүртгэл

М.Батзориг

 

8

 /15:30/ Даваа          VI Танхим

М.Чинчимэг нар

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Ц.Батсүрэн

 

9

 /16:00/ Даваа          VI Танхим

Б.Ганзориг

Үндэсний их баяр наадмыг зохион байгуулах хороо

акт

Ц.Батсүрэн

 

Мягмар гараг

1

 /09:00/ Мягмар        VI Танхим

"Эм Эс Пи Ди" ХХК

Монгол улсын Шадар сайд,  УОК-н ажлын хэсгийн ахлагч

акт

Н.Дуламсүрэн

 

2

 /09:30/ Мягмар        VI Танхим

Б.Ананд

Чингэлтэй дүүргийн ЭМНДХ

Эс үйлдэхүй

Ц.Мөнхзул

 

3

 /09:30/ Мягмар        VI Танхим

"Батсервис" ХХК

Баянгол дүүргийн татварын хэлтэс

татвар

Н.Дамдинсүрэн

 

4

 /10:00/ Мягмар        VI Танхим

Б.Даариймаа нар

Нийслэлийн Засаг дарга 

газар

Г.Мөнхтулга

 

5

 /11:00/ Мягмар       VI Танхим

С.Соёмбо

Нийслэлийн Засаг дарга

газар

А.Сарангэрэл

 

6

 /11:30/ Мягмар       VI Танхим

Д.Отгонзул

ОӨУБЕГ

бүртгэл

А.Сарангэрэл

 

7

 /14:00/ Мягмар       VI Танхим

О.Манарбек

Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга

газар

Г.Мөнхтулга

 

 Лхагва гараг

1

 /10:00/ Лхагва       VI Танхим

"Тэнүүн огоо" ХХК, "Тэнүүн огоо гуравдугаар бааз" ХХК

Нийслэлийн Засаг дарга, НТГ

акт

Л.Батбаатар

 

2

 /11:00/ Лхагва       VI Танхим

"Их наяд майнинг" ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газрын Кадастрын хэлтэс

ашигт малтмал

Л.Батбаатар

 

3

 /11:30/ Лхагва       VI Танхим

МУИС- МСҮТ

Сангийн яам, Хөдөлмөр нийгмийн хамгааллын яам

акт

О.Оюунгэрэл

 

4

 /13:30/ Лхагва       VI Танхим

"Мөнгөн маргад" ХХК

АМГТГ

ашигт малтмал

О.Оюунгэрэл

 

5

 /13:45/ Лхагва       VI Танхим

С.Ариунаа

Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга

акт

О.Оюунгэрэл

 

6

 /14:00/ Лхагва         VI Танхим

Л.Жаргал

Боловсролын газрын дарга

төрийн алба

О.Оюунгэрэл

 

7

 /14:30/ Лхагва       VI Танхим

"Би Эй" ХХК

Байгаль орчин аялал жуулчлалын яам

газар

А.Сарангэрэл

 

Пүрэв гараг

1

 /13:30/ Пүрэв          VI Танхим

"Юнирүүтс" ХХК

Нийслэлийн өмчийн харилцааны газар

акт

Д.Чанцалням

 

2

 /14:30/ Пүрэв          VI Танхим

Э.Энхгэрэл

Гадаадын иргэн, харьяатын асуудал эрхлэх газрын дарга

төрийн алба

Д.Оюумаа

 

3

 /16:00/ Пүрэв          VI Танхим

Т.Дамдинсүрэн

ОӨУБЕГ

бүртгэл

Д.Чанцалням

 

Баасан гараг

1

  /14:00/ Баасан          VI Танхим

"Ачлал хүү" ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

2

  /14:00/ Баасан          VI Танхим

"Эй Эс Ти Эс" ХХК

Ашигт малтмалын газрын тосны газар, АМГТГКХ

ашигт малтмал

Д.Чанцалням

 

3

  /14:30/ Баасан          VI Танхим

Ц.Цэрэнханд нар

Нийслэлийн Засаг дарга, БЗДГА, НИТХ

газар

Д.Чанцалням

 

Оруулсан 2017-05-05 19:52:46
Үзсэн 99

Хэвлэх | Буцах